Oferta dla domu – dostęp świeżego powietrza i optymalna temperatura

Wentylacja

Wentylacja (prawidłowa cyrkulacja powietrza) jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie lub zwierzęta oraz w miejscach pracy urządzeń.

Klimatyzacja

Montaż klimatyzacji pozwala na uzyskanie w pomieszczeniu odpowiednich parametrów powietrza wewnętrznego, które maja wpływ na dobre samopoczucie.

Wentylacja mechaniczna dla domu

Wentylacja mechaniczna dla domu to gwarancja sprawnie funkcjonującej wymiany powietrza niezależnie od temperatury czy siły wiatru. Urządzenia stosowane w systemach wentylacji mechanicznej gwarantują efektywne odprowadzanie na zewnątrz dwutlenku węgla, wilgoci czy przykrych zapachów. Zabezpieczają wnętrze domu przed wnikaniem zanieczyszczeń powietrza w postaci pyłków roślin, a także umożliwiają odzyskiwanie energii, redukując w ten sposób koszty ogrzewania.

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza pozwalają na wyeliminowanie zagrożeń związanych z niebezpiecznymi substancjami zawartymi w powietrzu napływającemu do domu z zewnątrz. Filtrowanie powietrza dostarczanego do wszystkich pomieszczeń w domu pomaga osobom cierpiącym na sezonowe uczulenia, ponieważ, dzięki zastosowaniu filtrów HEPA bądź alternatywnych rozwiązań, wychwytywane są wszystkie uczulające pyłki roślin. Oczyszczacze powietrza skutecznie usuwają także zarodniki grzybów i pleśni zagrażających zdrowiu i będących bardzo często niebezpiecznymi alergenami. Dobrze działająca wentylacja mechaniczna pomaga również w utrzymaniu właściwej wilgotności powietrza, co zmniejsza szanse powstawanie wewnątrz domu obszarów zaatakowanych przez pleśń czy grzyby.

Odzyskiwanie energii

Urządzenia do wentylacji mechanicznej mogą być wyposażane w rekuperatory. Są to elementy pozwalające na odzyskanie znacznej części energii zmagazynowanej w powietrzu wyprowadzanym z budynku. Dzięki zastosowaniu rekuperatorów można wydatnie zmniejszyć koszty dostarczania ciepła w sezonie grzewczym i znacznie obniżyć wysokość płaconych rachunków. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją jest przydatna w razie budowy domu energooszczędnego, to znaczy takiego, który zużywa poniżej 70 kWh/m2 w ciągu roku. Staje się ona absolutnie niezbędna w przypadku budynków mających spełniać wymogi NF40 (czyli zużycie energii użytkowej do ogrzewania i wentylacji poniżej 40 kWh/m2 w ciągu całego roku) czy budynków pasywnych, tj. spełniających wymóg NF15, co oznacza zużycie energii użytkowej do ogrzewania i wentylacji poniżej 15 kWh/m2 w roku.

Komfortowe użytkowanie

Wentylacja mechaniczna dla domu oprócz tego, że przynosi wiele korzyści dla użytkowników, nie wiąże się z żadnymi uciążliwościami. Dzięki możliwości stosowania specjalnych tłumików przewody wentylacyjne można dodatkowo wygłuszyć, a za sprawą doboru odpowiednich przekrojów i właściwemu prowadzeniu kanałów nie powstają żadne nieprzyjemne wibracje. Sama jednostka centralna może być zainstalowana w nieużywanym pomieszczeniu, np. na poddaszu czy w piwnicy, co dodatkowo zmniejsza niebezpieczeństwo pojawienia się jakiegokolwiek dyskomfortu odczuwanego przez domowników.

Oferta dom

 • klimainstal

  Centrale wentylacyjne

Klimatyzacja dla domu

Dzięki fachowo dobranemu i zainstalowanemu systemowi klimatyzacji w domu można bez trudu zapewnić właściwą temperaturę, niezależnie od pory roku. Zmiany klimatyczne i coraz cieplejsze lata powodują, że zainteresowanie urządzeniami klimatyzacyjnymi systematycznie wzrasta. Łatwa ochrona przed upałem, atrakcyjne ceny klimatyzatorów i niewygórowane koszty ich eksploatacji sprawiają, że przybywa domów, które oferują mieszkańcom komfort cieplny także podczas najgorętszych miesięcy.

Komfort cieplny – przyjazna temperatura i dobre samopoczucie

Komfort cieplny zapewniany użytkownikom to jedna z ważniejszych cech, którymi powinien odznaczać się prawidłowo funkcjonujący budynek. Optymalne warunki związane z panującą we wnętrzu temperaturą oraz wilgotnością powietrza, które jest wystarczająco często wymieniane, sprawiają, że człowiek ma dobre samopoczucie, łatwo wypoczywa oraz zachowuje wysoką sprawność intelektualną, a jego organizm nie jest narażony na przeciążenie. Procesy termoregulacyjne, które zachodzą w ludzkim organizmie w sytuacji, gdy człowiek jest wystawiony na działanie zbyt niskiej bądź zbyt wysokiej temperatury, są dla niego niezwykłym obciążeniem. Osoba chora, szczególnie z niewydolnością serca, nadciśnieniem czy chorobą wieńcową, starsza lub małe dziecko będzie sobie radziła w takich warunkach z największym trudem. Rozsądnie używana w domu klimatyzacja, zapewniająca ochłodę i dobrą wilgotność powietrza da wytchnienie tym, którzy są szczególnie wrażliwi na upały i pozwoli im uniknąć skutków przegrzania.

Klimatyzacja w domu – różne rozwiązania dla różnych potrzeb

Klimatyzacja dla domu jednorodzinnego może być zbudowana na podstawie urządzeń różnego typu, zależnie od panujących w nim latem warunków: układu pomieszczeń, nasłonecznienia, ilości przeszkleń czy powierzchni dachu. Dobór odpowiedniej mocy i rodzaju urządzenia wykonuje firma Klimainstal. Dostępne rozmaite rozwiązania wymagają poniesienia nakładów finansowych na różnym poziomie. Najprostszym wyjściem jest zastosowanie klimatyzatora typu Split. Składa się on z jednostki zewnętrznej, która umieszczona poza domem dba o odprowadzanie ciepła oraz jednostki wewnętrznej pełniącej funkcję dystrybutora oziębionego powietrza. Tego typu klimatyzator chłodzi jedynie to pomieszczenie, w którym jest zamontowany. Sprawdzi się, gdy chcemy zapewnić niższą temperaturę np. tylko na poddaszu czy nasłonecznionym pokoju, w którym przebywamy podczas upału. Do schłodzenia większej liczby pomieszczeń należy zastosować raczej klimatyzatory multisplit. W ich przypadku mamy również jednostkę zewnętrzną, jednak w środku domu chłodne powietrze jest rozprowadzane do jednostek wewnętrznych obsługujących poszczególne pomieszczenia i odpowiadających za jego dystrybucję w ich obrębie. Klimatyzatory multisplit występują w wielu odmianach, m.in. przystosowanych do montażu w sufitach podwieszanych, dołączanych do kanałów wentylacyjnych czy wieszanych w różnych miejscach, np. na ścianie czy przy suficie. Olbrzymia oferta producentów daje możliwość doboru klimatyzacji do domu idealnie dopasowanej do różnych potrzeb.
W przypadku montażu instalacji w nowobudowanym domu lub mieszkaniu można zastosować także klimatyzatory kanałowe. W tym przypadku jednostka wewnętrzna nie jest widoczna dla przebywających w budynku, a powietrze rozprowadzane jest izolowanymi przewodami wentylacyjnymi (np. ponad sufitem) i wprowadzane do pomieszczeń przy pomocy anemostatów. W tym przypadku można wykorzystać nawiew z domieszka świeżego powietrza.

Oferta dom

 • klimainstal

  Klimatyzatory ścienne

 • klimainstal

  Klimatyzatory kanałowe

 • klimainstal

  Klimatyzatory kasetonowe

 • klimainstal

  Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe

 • klimainstal

  Klimatyzatory przypodłogowe


Zapewnienie dostępu świeżego powietrza i optymalnej temperatury dzięki sprawnie działającej wentylacji mechanicznej i urządzeniom klimatyzacyjnym dla domu staje się coraz bardziej istotne. Postępujące zmiany związane z ocieplaniem klimatu i zanieczyszczeniem powietrza sprawiają, że aby uznać dom za miejsce przyjazne dla mieszkańców, niezależnie od panujących na zewnątrz upałów, chłodów czy od zagrożenia skutkami smogu, trzeba stosować najnowocześniejsze, energooszczędne i wydajne urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne.
Firma Klimainstal oferuje instalację urządzeń, które ułatwią wymianę powietrza wewnątrz budynku, pozwolą na zmniejszenie kosztów ogrzewania przez ponowne wykorzystanie energii zgromadzonej w zużytym powietrzu oraz pomogą w utrzymaniu stałej temperatury w pomieszczeniach, nawet podczas największych upałów. Montaż klimatyzacji przez fachową i doświadczoną firmę, taką jak Klimainstal, gwarantuje długie i maksymalnie efektywne działanie urządzeń. Dzięki regularnym przeglądom, czyszczeniu i odgrzybianiu urządzenia klimatyzacyjne zachowają wysoką sprawność i będą w pełni bezpieczne dla zdrowia domowników.