Wentylacja i klimatyzacja do biura

Wentylacja

Wentylacja (prawidłowa cyrkulacja powietrza) jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie lub zwierzęta oraz w miejscach pracy urządzeń.

Klimatyzacja

Montaż klimatyzacji pozwala na uzyskanie w pomieszczeniu odpowiednich parametrów powietrza wewnętrznego, które maja wpływ na dobre samopoczucie.

 

Wentylacja mechaniczna do biura

Wentylacja mechaniczna w pomieszczeniach biurowych daje swobodny dostęp do świeżego powietrza w odpowiedniej ilości wszystkim pracownikom, klientom czy interesantom, którzy w nich przebywają. Pomieszczenia biurowe, szczególnie typu open space są niekiedy bardzo rozległe i jednocześnie pracuje w nich spora liczba osób. Sprawnie działający system wywiewno-nawiewny pozwala na efektywne usuwanie dwutlenku węgla, nadmiaru wilgoci czy przykrych zapachów, a także znajdujących się w powietrzu bakterii czy zarodników grzybów i pleśni, ograniczając w ten sposób ryzyko rozprzestrzeniania się niektórych rodzajów chorób. Dostarczanie świeżego powietrza o odpowiedniej wilgotności i temperaturze wpływa bezpośrednio na jakość pracy i osiągane przez firmę efekty.

Medyczne oczyszczacze powietrza

Odpowiednia wymiana powietrza jest niezbędna nie tylko w budynkach biurowych, ale i w pomieszczeniach o zastosowaniu specjalnym, takich jak gabinety lekarskie, sale zabiegowe czy gabinety dentystyczne, gdzie często konieczne jest stosowanie medycznych oczyszczaczy powietrza. Wszędzie tam, gdzie może pojawić się wysokie ryzyko występowania w powietrzu czynników chorobotwórczych lub w miejscach, gdzie przeprowadza się zabiegi czy operacje wymagające wyeliminowania obecności patogenów, najlepszym możliwym rozwiązaniem są medyczne oczyszczacze powietrza. Pozwalają one na przeprowadzenie skutecznej dekontaminacji dzięki wielostopniowej i wysokowydajnej filtracji powietrza. Dzięki swej budowie i zastosowanym technologiom medyczne oczyszczacze powietrza są skuteczne również w zwalczaniu bakterii, grzybów i pleśni, a nawet usuwaniu z powietrza niektórych wirusów. Ich stosowanie jest przydatne także w miejscach, w których może przebywać większa ilość osób cierpiących na choroby przenoszone drogą powietrzną, m.in. w poczekalniach lekarskich czy aptekach.

Wentylacja mechaniczna do biura – regulacje prawne

Zapewnienie odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach biurowych jest nie tylko sensownym rozwiązaniem z punktu widzenia rachunku ekonomicznego, ale i odpowiedzialności za życie i zdrowie pracowników spoczywającej na pracodawcy. Konieczność zagwarantowania należytego przepływu powietrza wynika także z obowiązujących przepisów i jest regulowana przez normę PN-83/B-03430 oraz zmieniającą część jej zapisów nowelizację zawartą w normie PN-83/B-03430/Az3:2000. Zgodnie z tymi regulacjami w budynku użyteczności publicznej należy zapewnić strumień objętości powietrza na poziomie 20 m3/h dla każdej przebywającej osoby, a w przypadku pomieszczeń klimatyzowanych, w których okna się nie otwierają na poziomie 50 m3/h. Stosowanie wydajnej wentylacji mechanicznej pozwala na wypełnienie tego obowiązku.

Oferta firmy

 • klimainstal

  Wentylatory

 • klimainstal

  Centrale wentylacyjne

Klimatyzacja do biura

Wybór właściwego rodzaju klimatyzacji do biura zależy od wielu czynników, m.in. od konstrukcji budynku, możliwości poprowadzenia kanałów rozprowadzających, tego, czy przewidziano montaż sufitu podwieszanego, a także rzecz jasna od parametrów pomieszczeń, w których będą działać urządzenia. Trzeba brać pod uwagę zarówno nasłonecznienie i wielkość przeszkleń, jak i ilość osób i sprzętu biurowego, który znajdzie się w miejscu, do którego ma trafiać ochłodzone powietrze. Dobór odpowiedniej mocy urządzeń wykonuje firma Klimainstal.
W większych biurach najczęściej wykorzystuje się klimatyzatory kasetonowe montowane w suficie podwieszanym lub klimatyzatory kanałowe wykorzystujące do rozprowadzania powietrza przewody prowadzone przy suficie. Zaletą stosowania klimatyzatorów kasetonowych jest większa kontrola nad uzyskiwanym efektem, ponieważ każda jednostka wewnętrzna może być sterowana oddzielnie, dzięki czemu w pomieszczeniu łatwiej wydzielić strefy, w których będzie panowała nieco inna temperatura. Klimatyzacja do biura w postaci urządzeń kasetonowych przydaje się szczególnie w dużych przestrzeniach typu open space. Klimatyzatory kanałowe lepiej sprawdzą się tam, gdzie oczekuje się jednakowych warunków w różnych punktach tej samej dużej sali. Będzie to dobre rozwiązanie dla auli wykładowych, sal konferencyjnych czy kinowych.

 

Klimatyzacja do biur i firm – wyłącznie sprzęt od sprawdzonych dostawców

 

Klimatyzacja do biur i firm zazwyczaj działa przez kilka-kilkanaście godzin dziennie, często nawet przez 7 dni w tygodniu. W związku z tym powinna być dobierana bardzo starannie, tak by móc pracować bezawaryjnie i wydajnie. Duże nagromadzenie sprzętu biurowego – komputerów, monitorów i drukarek – mocno podnosi temperaturę, podobnie jak obecność wielu osób. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wiele nowoczesnych budynków nie ma możliwości otwierania okien, posiadając jednocześnie wielkie przeszklenia – funkcjonowanie w takich okolicznościach bez działającego systemu wentylacyjnego będzie niemożliwe. Trzeba pamiętać o tym, że ewentualna przerwa w działaniu podczas godzin pracy, szczególnie w czasie letnich upałów może powodować konieczność skrócenia dnia pracy i zamknięcia biura do czasu usunięcia usterek. Sprzęt od dobrego dostawcy, zainstalowany przez wyspecjalizowaną firmę i poddawany regularnym przeglądom i czyszczeniu pomoże w uniknięciu podobnych kłopotów.

Zalety klimatyzacji do biur i firm od dobrego dostawcy

Wybór klimatyzacji do biura czy firmy od sprawdzonego producenta instalowany przez rzetelną firmę to dobry sposób na oszczędności. Zapewnia m.in. korzyści płynące z wysokiej efektywności energetycznej urządzeń. Solidny serwisant utrzyma klimatyzację w dobrym stanie technicznym i higienicznym, w związku z czym pracownicy nie będą narażeni na działanie zarodników grzybów czy pleśni. Dzięki dobrym i sprawdzonym klimatyzatorom przeznaczonym do biur i firm oraz ich właściwej instalacji działanie urządzeń nie będzie powodowało nadmiernego hałasu przeszkadzającego w pracy i utrudniającego porozumiewanie się. Sprzęt od dobrych producentów zazwyczaj ma też o wiele większe możliwości sterowania parametrami swojej pracy, dzięki czemu łatwiej dostosować uzyskiwany efekt do własnych potrzeb.

Oferta firmy

 • klimainstal

  Klimatyzatory ścienne

 • klimainstal

  Klimatyzatory kanałowe

 • klimainstal

  Klimatyzatory kasetonowe

 • klimainstal

  Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe

 • klimainstal

  Klimatyzatory przypodłogowe


Wszystkie elementy związane z działalnością biznesową – od ładnie opracowanego logo po sprawną klimatyzację i wentylację w biurze mają wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Przesądzają o nastawieniu klientów, pracowników, wyniku ekonomicznym i sukcesie rynkowym. Dobrze prezentujące się biuro, znajdujące się w estetycznym, ładnie zaprojektowanym budynku to wizytówka każdej firmy czy instytucji. W podobny sposób klienci i kontrahenci firmy odbierają warunki, jakie panują we wnętrzu – odpowiednie oświetlenie, wygodne przestronne przejścia, komfortową temperaturę czy świeże powietrze. Jednak szeroko rozumiany „klimat” panujący w firmie to nie tylko efekt wizerunkowy. Wpływa on także na samopoczucie pracowników, a zarazem na ich motywację do pracy i zaangażowanie w sprawy firmy.
Szczególnie ważna jest też wentylacja i klimatyzacja w obiektach gastronomicznych. Prawidłowo wykonana instalacja wentylacji w kuchni, która znajduje się za zapleczu restauracji powoduje, że zapachy nie przedostają się na salę konsumpcyjną.
Wydajna praca wymaga odpowiednich warunków. W przegrzanych pomieszczeniach, w których panuje zaduch trudno się skupić, ciężko zachować koncentrację i twórczo wykorzystywać swój potencjał dla własnego rozwoju i dobra firmy. Z trudem przychodzi otwarte, serdeczne nastawienie do klientów. Również oni nie będą dobrego zdania o przedsiębiorstwie, w którym wizyta wiąże się z odczuwaniem dyskomfortu z powodu nieodpowiedniej temperatury, braku świeżego powietrza czy nadmiernej wilgoci. Trzeba jednak mieć świadomość, że sama instalacja odpowiednich urządzeń nie wystarczy. Ważna jest też odpowiednia konserwacja wentylacji i klimatyzacji przeprowadzana przez wyspecjalizowaną firmę. Dzięki temu urządzenia dłużej działają bezawaryjnie, a ich wnętrze wolne jest od mogących się pojawić w razie zaniedbań grzybów i pleśni. Do konserwacji urządzeń Klimainstal wykorzystuje bezpieczne środki, które są przyjazne nie tylko na przebywających w pomieszczeniach, ale również dla środowiska. Sprawna wentylacja i klimatyzacja do biura jest od dawna standardem w budynkach biurowych wysokiej klasy. Przyczynia się do wzrostu wydajności, poprawy samopoczucia pracowników i zmniejszenia ich absencji chorobowej. Klimainstal na bieżąco konsultuje prowadzone prace z branżowym projektantem instalacji klimatyzacji i wentylacji. Zdrowe i czyste powietrze w twoim domu i firmie zapewni Klimainstal.