KlimaInstal - Systemy wentylacji i klimatyzacji

PROJEKT  /  DOSTAWA  /  MONTAŻ  /  SERWIS

Wszystkie

Klimatyzatory GREE Artcool Stylist G09WL Klimatyzatory LG serii Basic KLIMAINSTAL Partnerem Mistrzostw Śląska w Boksie Sosnowiec 2015 Zbliża sie sezon konserwacji klimatyzacji Wesołych Swiąt Nowe centrale wentylacyjne w ofercie KLIMAINSTAL 10 LISTOPADA 2014 dniem wolnym od pracy. Nowość w ofercie Mutli Gree Free Match. Rekuperacja 500 + czyli czego możemy się spodziewać po centralach wentylacyjnych Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji KLIMAINSTAL PARTNEREM EKOZEFIR Centrale wentylacyjne podwieszane RK/RP-(...)-SP/SPE EKOZEFIR Centrale wentylacyjne LG Co to jest wymiennik entalpiczny Urządzenie filtrowentylacyjne MATRIX-1000 EKOZEFIR - moduł IVC Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji Pliki cookies Wentylacja w świetle przepisów cz.3 Zakończyły się 6. Targi Budowlane SIBEX 2013 Sibex 2013- 6 edycja Targów Wentylacja w świetle przepisów cz.2 Wentylacja w świetle przepisów cz.1 Klimatyzatory kanałowe LG Zagłebiowski Klub Gospodarczy Klimatyzatory LG Econo Inwerter V . Promocja czerwiec 2012 Nowe modele klimatyzatorów pokojowych w ofercie LG Electronics 5. Targi Budowlane "Silesia Building Expo" w Sosnowcu zakończone. Informacja 5. Targi Budowlane Silesia Building Expo- SIBEX 2012 Ochrona znaku towarowego Leasing- nowa forma pozyskania urządzeń, instalacji.... ZIELONA WENTYLACJA ENERVENT 31.10.2011 Urządzenie filtrowentylacyjne UFO-N Czyszczenie klimatyzatorów- serwis klimatyzacji Klimatyzator do Mieszkania lub Domu Technologia inwerterowa DC Wentylacja mechaniczna Dobór klimatyzatorów Targi SIBEX 2011 Targi SIBEX 2011 Odpylacz cyklonowy STORM REKUPERATOR KOMPAKTOWY TEMPERO VIRUSOLVE+ - bezpieczny preparat do czyszczenia urządzeń klimatyzacji i wentylacji. URZĄDZENIA FILTROWENTYLACYJNE Zmiany konfiguracji serwera i poczty Promocja Centrale wentylacyjne Enervent Co z R22 po 2009? Kilka słów o wentylacji. Jak dobrać moc chłodniczą klimatyzatora? Czy klimatyzatory mogą też ogrzewać zimą? Ile trzeba zapłacić za klimatyzację do domu? Jaki jest miesięczny pobór prądu?

Aktualności

Jak dobrać moc chłodniczą klimatyzatora?

2009-10-15

Decydując się na zakup i montaż urządzenia klimatyzacyjnego warto pierwszy etap tej inwestycji, jakim jest poprawny dobór mocy chłodniczej urządzenia, oddać w ręce doświadczonych fachowców. Jest to rzecz nie mniej ważna od fachowej instalacji klimatyzatora. Przewymiarowanie urządzenia odbije się poważnie na kieszeni nie tylko przy jego zakupie ( im większa moc urządzenia, tym jest ono droższe), ale także w późniejszym okresie w takcie eksploatacji. Zbyt mała moc powoduje przegrzewanie się sprężarki czo prowadzi nieuchronnie do jej zniszczenia, a należy pamiętać o tym,że jest to najdroższy element klimatyzatora. W zasadzie sprężarki nie opłaca się wymieniać, ponieważ koszt jej wymiany jest niemal taki jak koszt zakupu nowego urządzenia. Poprawnie dobrane urządzenie klimatyzacyjne powinno pracować w trybie mniej więcej połowa-pracy, połowa-stan spoczynku.
Najogólniej rzecz ujmując moc chłodniczą klimatyzatora dobiera się w zależności od kubatury (długość x szerokość x wysokość) pomieszczenia i warunków w nim panujących czyli należy uwzględnić:

* charakter pomieszczenia (np. pomieszczenie mieszkalne, biurowe, serwerownia...)
* ilość osób przebywających w pomieszczeniu na stałe
* usytuowanie pomieszczenia w budynku
* ilość okien w pomieszczeniu i ich usytuowanie względem stron świata
* ilość i moc elektryczną urządzeń wydzielających ciepło w pomieszczeniu w pomieszczeniu
* moc zainstalowanego oświetlenia wbudowanego

opracowanie: redakcja www.klimatyzacja.pl